Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

3 57

Makyaj kadınların günlük hayatlarının vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Son dönemlerde çok sık değişen trendleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de profesyonel makyajdır. Son derece kusursuz ve göz alıcı makyajlara profesyonel makyaj denir. Günlük makyajlar üç beş ürünle yapılabilir fakat profesyonel makyaj öyle değildir.

Çok fazla ürün kullanılarak pürüzsüz bir cilt ve göz alıcı bir makyaj yapmak hedeflenir. Genellikle düğün ve özel davetlerde profesyonel makyajlar tercih edilir. Profesyonel makyajın en önemli adımı makyaj öncesi cildin iyi bir şekilde nemlendirilmesidir. İyi nemlendirilmeyen bir cilde yapılan makyaj pürüzlü görünüme neden olmaktadır.

Cilt nemlendirildikten sonra adım adım diğer ürünler cilde uygulanmaya başlanır. Özellikle uygulanan adımlara çok dikkat edilmelidir. Eğer adımlar şaşarsa makyajda sıkıntılı bir görünüm ortaya çıkabilir. Yüz şekli ve istenilen makyaj tarzı göz önüne alınarak renkler ve malzemeler seçilmelidir. Dikkatin cilde mi, gözlere mi, dudaklara mı çekileceğini belirlemek gerekir.

 

Cildi Temizleme ve Nemlendirme

 

En önemli ve ilk adımlardan birisi de cildin temizlenmesidir. Temiz bir cilt makyajı daha iyi taşımaktadır. Cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmelidir. Aksi takdirde fondöten ve diğer ürünler cilt tarafından emilmez. Aynı zamanda nemlendirme işlemi ciltte bir bariyer oluşturularak cildi koruma görevi üstlenir. Cildi nemlendirerek makyajın kalıcılığını da arttırmak mümkündür.

İlgili Link : Cildinize İyi Bakmanın Yolları

Fondöten ve Kapatıcı

 

Profesyonel makyaj açısından önemli olan ikinci aşamadır ve oldukça önemli bir adımdır. Fondöten seçimine gerekli özen gösterilmezse bütün makyaj çöp olabilir. Kişinin cilt alt tonuna uygun renkte bir fondöten seçilmelidir. Aynı zamanda seçilen fondöten hem kapatıcı özelliğe sahip olmalı hem de cilt kusurlarını kapatmalıdır. Fondöten cildin her yerine eşit miktarda dağıtılmalı ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Kalın bir tabaka şeklinde sürülen bir fondöten yüzde bir maske varmış gibi görünmektedir. Gözaltı morluklarını ve gözaltı torbalarını kapatmak için kapatıcıyı gözaltına tera üçgen yaparak uygulamak gerekir.

 

Göz Makyajı

 

Tüm makyajın gidişatını belirleyen göz makyajı en önemli noktalardan biridir. Göz makyajına başlarken ilk olarak açık renk bir farla göz kapağının renk tonu eşitlenir. Hafif, gölgeli veya buğulu hangi makyaj yapılacaksa bu renk göz kapağına uygulanır. Far işlemi bittikten sonra sıra eyelinere gelir. Eyelinerin de pek çok şekli bulunmaktadır. İsteğe göre yarım veya tam eyeliner da çekildikten sonra kirpik diplerine eşit miktarda maskara uygulanarak göz makyajı bitirilir.

 

Işıltı

 

Tüm makyajın havasını değiştiren bir işlem olan aydınlatıcı uygulaması ile cildin daha parlak ve çarpıcı görünmesi sağlanabilir. Aydınlatıcı işleminde de uygun rengi bulmak gerekmektedir. Saç dipleri ve elmacık kemiklerine ufak dokunuşlarla aydınlık vermek profesyonel makyajın olmazsa olmazları arasındadır. Bu işlem ile kişinin yüzündeki güzellik daha da göz önüne çıkarmak mümkündür.

 

Makyaj kadınların günlük hayatlarının vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Son dönemlerde çok sık değişen trendleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de profesyonel makyajdır.
3 Yorumlar
  1. […] Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır […]

  2. Göz Altı Torbası

    […] Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır […]

  3. […] Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.