Kirpik Lifting Nedir?

0 24

Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak son zamanlarda daha fazla ilgi gösterilen durumlar arasındadır. Kirpiklerin uzun süre daha hacimli ve uzun durması için uygulanan yöntemler arasında da kirpik lifting yer alır. Kirpik lifting ile doğal kirpikler belirli bir süre boyunca kıvrımlı ve uzun şekilde görünür. Keratin bakımı olarak da bilinen bu yöntem sadece doğal kirpiklere uygulanır.

Günlük hayatta kirpiklerinizin dikkat çekici olmasını istiyorsanız sizler de lifting yaptırabilirsiniz. Özellikle sosyal medyada son zamanların en popüler olarak duyulan kirpik uygulamaları arasında yer alıyor. Seyrek ya da hacimsiz kirpiklerinizin yapısını daha hacimli bir hâle getirmek için uzun uğraşlı yöntemlerin yanı sıra kirpik liftingi tercih edebilirsiniz.

 

Kirpik Lifting Nedir Zararları

 

Yüz bölgesinde bakışların daha şekilli olmasını sağlayan unsurlar arasında kirpikler de yer alır. Kirpikleri daha uzun süre hacimli ve uzun göstermek için uygulanan yöntem ise kirpik lifting uygulamasıdır. Kirpik lifting uygulamasının zararları olmamakla beraber oldukça hijyenik uygulanan bir işlemdir. Kirpik dökülmesine neden olmasından korkan bireyler uygulama yaptırmaktan kaçınsalar da herhangi bir dökülmeye neden olmaz.

Kirpik diplerine uygulanan bu işlem bir bakım işlemidir. Değerli olan kirpiklerinizi daha çekici bir hale getirmek için sizler de lifting işlemini uygulatabilirsiniz. Günümüzde daha popüler hâle gelen kirpik lifting işlemi sayesinde uzun süreli bakımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Korkulması gereken bir işlem olmadığından dolayı isteyen herkes gönül rahatlığıyla yaptırabilir.

 

Kirpik Lifting Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

 

Kirpikler gözü ilgilendiren ve gözü koruyan unsurlar arasında yer alır. Kirpik lifting yaptırmaya karar verdiğiniz durumda gözünüze zarar vermeyecek şekilde çalışan ve hijyenik bir ortamda çalışma sağlayan ortamlarda yaptırmalısınız. İşlem sonrasında en dikkat edilmesi gereken konulardan biri, ortalama 24 saat boyunca su ile gözünüzü temas ettirmemenizdir. İşlemden bir gün sonra makyaj yapmaya devam edebilirsiniz.

Genel olarak gözün temiz bakılması gerekir. Zararlı bir işlem olmadığından dolayı işlem sonrasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İşlemin daha uzun süre kalıcı kalması için kaliteli malzeme kullanan yerlere yaptırabilirsiniz. Bazı cilt tiplerinde reaksiyon gösterme durumuna göre işlemden önce de mutlaka detaylı bir şekilde araştırılması gerekir.

 

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar? 

 

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar

Son zamanların daha popüler işlemleri arasında yer alan kirpik lifting her yaşta kadınlar tarafından tercih ediliyor. Günlük hayatta herhangi bir kirpik uzatıcı maskara kullanmadan kirpiklerinizin doğal ve hacimli görünmesi için kirpik lifting yaptırabilirsiniz. Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım işlemi daha uzun ve kıvrık kirpik görünümüne sahip olmanızı sağlar.

Daha uzun süre boyunca kirpiklerinizin uzun görünmesinde yardımcı olan kirpik lifting işlemi, göz makyajlarınızın da daha öne çıkmasını sağlar. Kirpikler ne kadar hacimli ve uzun görünürse makyajınız da o kadar iyi görünür. Daha iyi makyajlar ortaya çıkartmak için lifting yöntemini tercih edebilirsiniz.

 

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

 

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır

Kirpik lifting yapımı oldukça zevkli ve pratik yapılan işlemler arasında yer alır. İşleme başlamadan önce kirpiklerinizin uzunluğuna göre göz kapağınıza yapıştırılacak olan pedlerin büyüklüğüne karar verilir. Pedlerin yapıştırılmasından sonra kirpikleriniz tek tek ayrılır ve daha kıvrık olması için bir cımbız yardımıyla pedin üzerine yapıştırılır. İlk bakım ürünü sürülür ve yaklaşık 15 dakika kadar beklenir.

İkinci aşamada keratin bakım işlemi yapılır. Keratin bakımının ardından son işlem için bakım ürünü kullanılır. Son ürün de ortalama 20 dakika bekledikten sonra pedler çıkarılır ve işlem sonra erer. İşlem sonucunda daha hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız. Yaklaşık 40 dakika kadar süren bu işlem esnasında kendinizi rahatsız hissetmeden sona erdiğini görebilirsiniz. İlgili Link: Göz Çevresi Estetiği Nedir?

 

Kirpik Lifting İle Hacimli Kirpikler

 

Hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak her kadının en büyük isteklerindendir. Kaş ve kirpik uyumu bakışlarınızın daha net olmasını sağlar. Kirpiklerinizi günlük hayatta hem doğal hem de hacimli bir şekilde kullanmak için kirpik lifting uygulamasına başvurabilirsiniz. Hacimli kirpikleriniz sayesinde bakışlarınızı ve göz makyajınızı daha ön plana çıkartabilirsiniz. Maskara kullanımına ara vermek fakat kirpiklerinizin uzun süreli olarak kıvrık kalması için bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Ortalama 2-3 ay süre boyunca kirpiklerine herhangi bir işlem yapmadan hacimli kalmasını sağlayabilirsiniz. İşlemden 24 saat sonra dilediğiniz gibi kullanım sağlayabilirsiniz.

 

Kirpik Lifting Kullanımı Kolay Mıdır?

 

Kirpiklerine önem veren kişiler uzun ve hacimli olması için pek çok yolu dener. Günlük etkinin yanı sıra uzun süreli olarak uzun kirpiklere sahip olmak artık sizin elinizde. Kirpik lifting uygulaması ile dilediğiniz kirpik görünümüne sahip olabilirsiniz. Uygulama sonrasında kullanım da oldukça rahat ve kolaydır. Dilerseniz doğal, dilerseniz maskara sürerek kullanım sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize bakım yapan bir işlem olduğundan dolayı 24 saat dikkat etmeniz gerekir. Su ile temas ettirmekten kaçınarak 24 saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Kullanımı kolay olan ve herhangi bir bakım gerektirmeyen kirpik lifting ile dilediğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz. İlgili Link: Cildi Güzelleştirmenin Yolları

 

Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak son zamanlarda daha fazla ilgi gösterilen durumlar arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.