Cildi Güzelleştirmenin Yolları

0 40

Güzellik her kadının yaşamak istediği ve uğruna birçok şeye katlanıp feda edebileceği bir durumdur. Gelişen teknoloji ile birlikte gelen imkanlar güzellik adına her geçen gün yeniliklerle işleri daha da iyi bir noktaya getirmektedir. Güzelliğin ilk adımı da ciltte başlamaktadır.  Kozmetik amaçlı kullanılan lazer uygulamalarında en yeni yöntem fraksiyonel CO2 olarak adlandırılan diğer lazerlerden daha az yan etkiye sahip  uygulamadır. Standart lazer uygulamalarında tüm cildin soyulması iyileşme sürecini uzatmakta ve komplikasyon riskini fazlalaştırmaktadır. Daha geniş sağlam deri alanı bırakan fraksiyonel lazer cilt yenileme, iz tedavilerinde ve birçok cerrahi uygulamalarda da tercih edilmektedir. İlgili Link: Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu

 

Cilt Yenileme

 

Cildin genç ve sağlıklı görünümünü sağlamak güzelliğin en büyük adımıdır. Göz kapakları, boyun ve dekolte alanları olarak adlandırılan genelde güneşe bağlı oluşan kırışıklık, lekelenme, hafif sarkmalarda kullanılan lazer tedaviler genelde olumlu sonuçlar vermektedir. Kırışıklıkların ince olduğu cildin üst tabakasının soyulması, derin kırışıklıklarda dibe inen dalga boyunun oluşturduğu aktiviteler ile kollajen artımıyla cildin sıklaşması ile en olumlu ve en iyi sonuç elde edilir.

 

İz Tedavisi

 

Aşırı kilo alıp verme ve gebelikle oluşan cilt çatlakları, derin sivilce izleri, darbe ve ya ameliyat sonucu kalan yara izleri, yanıklardan kalan lekelerin onarım ve tedavisinde hipertrofikskar veya keloid metotları uygulanmaktadır. Oluşan izin durum ve derinliğiyle uygulanan seans sayısı değişmektedir. Hafif izlerde bazen tek seans yeterli olurken daha derin izlerde çoklu seans işlemleriyle doğru ve olumlu sonuca varılabilmektedir.

 

Cerrahi Uygulamalar

 

İyi kökenli olarak adlandırılan cilt lezyonlarının tedavisinde, tümöral risk taşımayan benler ve lekelerin tedavisinde, siğil adı verilen çıkıntılı lekelerde franksiyonel CO2 lazerle olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Lazer cerrahi sırasında özel bir başlık kullanılarak olumlu sonuçlarla etkili olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatlarında veya estetik yüz ameliyatlarında doğrudan veya cerrahi ile birlikte kullanılan bu uygulamalarda olumlu sonuç yüzdeleri çok fazladır.

 

Güzellik her kadının yaşamak istediği ve uğruna birçok şeye katlanıp feda edebileceği bir durumdur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.