Hamilelik Sonrası Estetik

0 41

Hamilelik kadınlar için her anlamda çok özel bir dönemdir. Sonrasında ise kadın vücudu kendini tamamen yenilemektedir. Kadın sağlığı olumlu yönden değişime uğramaktadır. Ancak gebelikte alınan kiloların ve fiziksel değişimlerin deformasyonu estetik müdahalelerle daha kolay ve olumlu sonuçlanmaktadır.

Bu tür müdahalelerden önce karar verilmesi gereken en önemli karar daha sonra gebelik düşünüp düşünülmemesi kararının verilmemesidir. Yeni bir hamilelik meydana geldiğinde yapılan estetik operasyonlar vücutta onarımı daha problemli görüntülere ve sorunlara neden olabilmektedir.

Hamilelik sonrası en çok karşılaşılan sorunlar, memelerde büyüme ve sarkmalar, karında oluşan genişleme ve sarkmalar ve bel bölgesinde oluşan yağ birikimleri ile karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu sorunlar estetik müdahalelerle harika sonuçlara gidebilir. Hamilelik sonrası eski kiloya dönme süreci iyi takip edilmeli ve emzirme döneminde ilk 6 ay müdahalede bulunulmaması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Meme dikleştirme operasyonu, liposuction bu aşamaların en basit ama en çözümcül operasyonlarıdır. Karın için yapılan müdahalelerde en dikkat edilen nokta bir daha gebelik isteminin iyi değerlendirilmesidir.  Yapılan operasyonlar boşa gidebilir. Müdahale üstüne gebe kalınması halinde ciltte oluşan çatlaklar artabilir.

 

Hamilelik Sonrası Sarkmalara Karşı Meme Dikleştirme

 

Meme dikleştirme operasyonları aşağıya sarkmış hacmini yitirmiş memelere uygulanarak, eski formuna kavuşması sağlanmaktadır. Doğum sonrasında en çok rastlanılan durumdur. Emzirme dönemi sonrası göğüs küçülse de memeyi yerinde tutan bağlar eski kuvvetini kaybettiği için sarkma önlenememektedir.

Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Gerekli müdahalelerle meme yüksekliği sağlanabilir. Meme başında ve orta kısmında küçük kesiler uygulanarak yapılmaktadır. Erken sarkmanın da önüne geçilmektedir. Sarkmış kısımlarda meme altında da izler kalabilir. İlgili Link:  Hamilelik Döneminde İdeal Kilo Alımı

Ameliyat sonrası hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Kullanılan dikişlerin büyük kısmı içeride kaldığından ve kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından alınması için ekstra bir işlem gerekmemektedir.

Memenin yeni hacim ve şeklini alması için yaklaşık 1 ay özel bir sütyen kullanılması önerilmektedir. Hasta sosyal hayatına hemen dönebilmektedir. Dikişle düştükten ya da alındıktan sonra denize girme, uzun yolculuklar gibi konularda sorun yaşanmamaktadır.

 

Karın Germe ve Liposuction ile Müdahale Mümkün

 

Hamilelik döneminde alınan fazla kilolar nedeniyle karın eski şeklini alamayabilir. Sarkmalar rahatsız edici bir hal alabilir. Bu dönemde karın germe ameliyatının en yoğun talep edildiği süreçtir. Liposuction estetiği ile fazla göbek giderilip gergin bir karna kavuşmak mümkün hale geliyor. Karın germe ameliyatı ise sezaryen izinden devam edilerek kesi uzatılıyor ve çatlak ve sarkan kısım kesilerek alınıyor. Deri aşağıya çekilerek yeni karın görüntüsü oluşmaktadır. Ameliyat kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. İhtiyaca bağlı çözümlerle güzel sonuçlar elde edilmektedir.

 

Basen ve Diz Çevresine de Uygulanabilir

 

Karın gerildikten sonra kenarlarda, bel ve sırt kısımlardaki fazlalıklarda liposuction uygulaması ile genel toparlanma sağlanmaktadır. Bazen işlem sonrasında yeni vücut şekline bağlı göze çarpan basen ve diz çevresi fazlalıklarına da liposuction uygulanabilmektedir.

Karın germe ameliyatı kesinin büyüklüğüne göre 1 gün hastanede kalarak taburcu olabilmek için yeterli olabilmektedir.  Kesinin büyüklüğü ile taburcu edilme süreci 2 güne çıkarılabilir. 1 aylık bir korse kullanımı yeterli gelebilir. Ama 3 ay karın kaslarını yormak ve zorlamaktan kaçınılmalıdır.

 

Hamilelik kadınlar için her anlamda çok özel bir dönemdir. Sonrasında ise kadın vücudu kendini tamamen yenilemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.