Oksijenli Su İle Saç Nasıl Açılır?

0 40

Günümüzde birçok kimyasal saç açıcısının yanı sıra saça en az zararı veren kimyasal olan oksijenli su, daha çok başka alanlarda uygulanmasından ziyade saç renginin açılmasına da katkı sağlamaktadır. Sıklıkla başvurulan ve bilinen bir yöntem olan oksijenli su, doğal yöntemler sonucu açılmayan saç rengine alternatif bir seçenek sunar.

 

Saçı uygularken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir, aksi takdirde saçlarda zamanla yıpranma oluşur ve parlaklığını azaltabilir. Bu yüzden çoğu kişi bu kimyasal suyu kullanmadan önce ve kullanımı sonrasında saç kremlerini önermektedir. Ayrıca oksijenli su, sadece saç rengini açmak için değil, saç bakım ürünü olarak da kullanılmaktadır. Diğer kimyasal yöntemlere göre daha hızlı sonuç veren oksijenli su, eczanelerden kolaylıkla temin edilebilir.

 

Oksijenli Su Nasıl Uygulanır?

 

Bunun için öncelikle bir sprey şişesi bulmanız gerekir. Oksijenli su, temiz suya aynı oranda kullanılmaktadır. Örneğin yarım çay bardağı su için yarım çay bardağı da oksijenli su birlikte kullanılır. Ardından bu karışımı spreyi şişesi içine boşaltmanız gerekir.

 

Şişede karıştırdıktan sonra saçınızın renginin açılmasını istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra herhangi bir saç kurutma makinesi veya fön makinesi ile saçlarınızı ısıtmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra da saçlarınızın bu şekilde bir ya da iki saate yakın bir şekilde güneşte kurumasını bekleyin. Ardından da saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın.

 

Eğer saçlarınızın tipi kuru ise daha da yıpranmaması için nemlendirici kremler veya çeşitli doğal yağlar uygulayabilirsiniz. Eğer saçınıza istediğiniz tonu yakalayamadıysanız iki ya da üç günde bir bu karışımı uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın rengi çok koyu ise saçlarınızda dalgalı bir görüntü oluşabilir. Eğer daha açık renkli saçlara sahipsiniz oksijenli su ilk denemenizde işe yarayabilir.Bu karışımı uygularken saçlarınızın yıpranmaması için daha önceden nemlendirilmiş olmasına dikkat edin.

 

Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bu kimyasal suyu uygularken saçlarınızın dışında diğer bölgelere bulaştırmamaya çalışın. Cilde temas halinde bol su ile durulayın. Eğer oksijenli suyu normal su ile karıştırmadan saçlarınıza uygularsanız saç dipleriniz yanar ve bölgesel saç kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sulandırmayı unutmayın.

 

Oksijenli Su İle Saç Açma İşleminin Nasıl Yapılacağını ve kullanım sırasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için hemen tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.