Göz Çevresi Estetiği Nedir?

0 49

Göz çevreleri kırışıklıkları kadınlar ve erkekler için çok can sıkıcı bir sorun hâline gelmiştir. Hayatımız boyunca maruz kaldığımız dış etkenler göz çevrelerinde kırışıklık, sarkma gibi sorunlara yol açmaktadır. Maruz kalınan güneş ışınları, rüzgâr, hava da oluşan zararlı gazlar dış etkenlerdir. Bunların yanı sıra göz çevresini etkileyen etkenlerden biri de sinir, üzüntü gibi duygu durumlarıdır. Sınırlı anlarda kaş çatma gibi replikler zamanla göz çevresi kırışıklıkları ve düşüklere sebebiyet verecektir.

Göz çevresinde meydana gelen bu tarz kötü durumlar kişileri olduğundan daha yaşlı büyük gösterecektir. Bu durum kişinin moralini bozacaktır. Göz çevresi sorunları yaş ilerledikçe daha belirgin bir şekilde meydana çıkmaktadır. Göz çevresi estetiği sayesinde bu tarz sorunlar ortadan kalkmaktadır. Estetik yaptıran kişinin gözleri daha canlı bir görünüm kazanır ve uykusuzluk, yorgunluk görünümü ortadan kalkar.

 

Göz Çevresinde Estetik Gerektiren Sorunlar

 

Göz çevresinde meydana gelen sorunlar şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Göz Kapağı Düşmesi

 

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak göz kapağı aşağıya doğru düşmektedir. Bunun yanı sıra göz kapağı düşmesi, göz kapağında bulunan motor sinir sistemlerinin düzenli çalışmaması veyahut hiç çalışmaması sonucu da ortaya çıkmaktadır.

 

  • Kaz Ayakları

 

Hemen hemen her kadının şikâyetlerinin başında yer alan kaz ayakları göz çevresinde zamanla oluşan kırışıklara verilen isimdir.

 

  • Gözaltlarında Meydana Gelen Morluklar, Kararmalar

 

Kişiyi olduğundan yorgun ve yaşı ilerlemiş hasta gösteren bu gözaltı morlukları, çok alkol tüketimi, hızlı kilo kaybı, yorgunluk ve uykusuzluk gibi durumlar sonucunda ortaya çıkmaktadır.

 

  • Gözaltı Torbaları

 

Geçirilen bazı rahatsızlıklar sonucu kalıcı bir hasar olarak ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin fazla alkol tüketimi, yorgunluk durumu ve yaş ilerledikçe ortaya çıkmaktadır.

 

Göz Çevresi Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Göz çevresi estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurların başında ilk olarak gözü yoracak eylemlerden kaçınmak gerektiği gelmektedir. Bir hafta on gün gibi bir süre zarfı boyunca göz makyajı yapmaktan kaçınmak gerekir. Estetik işlemi yeni ve taze olduğundan göz makyajı enfeksiyon riskini tetikleyebilir. Dışarıya çıkılacağı zaman gözü güneş ışınlarına karşı mutlaka korumak gerekir. Bunun için bir güneş gözlüğü kullanımı gerekir. Uyku esnasında olabildiğince yüksek yastık kullanımı gerekir. İlgili Link: Göz Kapağı Estetiği İle Dinlenmiş Bir Yüz Ve Doğal Bakışlar

 

Göz Çevresi Estetiği Yaptıracak Kişinin Dikkat Etmesi Gerekenler

 

İlk olarak muayene esnasında göz çevresinde bulunan ve düzelmesi gereken sorunlar belirlenir. Belirlenmiş olan soruna göre hareket edilir. Belirlenmiş olan problem için birçok yöntem bulunmaktadır. Sizin için ve sorunlarınız ortadan kesin şekilde kaldıracak yöntemi seçmeye özen göstermek gerekir.

Göz çevresi estetiği yaptırmadan önce mutlaka belgeleri bulunan bütün estetik yöntemlerini iyi bir şekilde bilen ve uygulayan bilir ve tecrübeli bir doktor ile görüşmeniz gerekmektedir. Günümüzde göz çevresi estetiğini daha uygun fiyata yapan fakat hiç bir yetkiye sahip olmayan kişiler bulunmaktadır. Bu tarz yerlerde işlem yaptırmak geri dönüşü olmayan sorunlara ve zararlara yol açmaktadır.

Estetik yapılacak olan yer mutlaka hijyen kurallarına uygun olarak hareket eden bir yer olmalıdır. Aksi takdirde işlem sırasında gözün mikrop kapma ihtimali vardır. Göz çevresi estetiği kesinlikle basit bir dolgu veyahut basit bir göz kapağı işlemi olarak adlandırılmamalıdır. Bu işlemin yapılması için çok özenli ve bilgili olmak şarttır.

 

Göz çevreleri kırışıklıkları kadınlar ve erkekler için çok can sıkıcı bir sorun hâline gelmiştir. Hayatımız boyunca maruz kaldığımız dış etkenler göz çevrelerinde kırışıklık, sarkma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.