Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

0 23

Güzelliğine düşkün insanlar asırlardır pek çok güzellik formülü denemişlerledir. Özellikle de güzelliğin ve zarafetin ilk göze çarpan bölgesi olan yüz ve yüz çevresinin bakımına çok önem vermişlerdir. Günümüzde de hala estetik görüntüsüne özen gösterenler hem tüm bedenlerinin hem de yüzlerinin var olan güzelliklerini korumaya ya da daha fazla güzelleşmeye yarayan maske, tonik gibi ürünler kullanmaya devam ediyorlar. Çeşitli nedenlerle göz ve göz çevresinde yaşanan sıkıntılar da görünüşüne önem veren kişiler için sorun teşkil etmektedir.

 

Göz Altı Torbaları Nedir?

 

Gözaltı torbaları gözün alt kısmında uykusuzluk, vitamin eksikliği, yaşlanma ve yorgunluk gibi nedenler ile oluşan yarım daireler şeklinde olan morluklar ve şişkinliklerdir. Genellikle nedeni ortadan kalktığında tedavi gerektirmeden kendiliğinden yok olurlar. Gözaltı torbaları sağlık açısından hiç bir tehlike oluşturmazken, estetik açıdan son derece kötü görünüme sebep olurlar. Kozmetik bir problem olan gözaltı torbaları makyajla bile kapatılması zordur.

 

Göz Altı Torbaları Neden Olur?

 

Gözaltı torbalarının oluşumunu tetikleyen bir kaç ana unsur vardır. Bunlar;

  • Uykusuzluk,
  • Alerjik reaksiyonlar,
  • Yorgunluk,
  • İlerleyen yaş faktörü,
  • Bazı vitaminlerin eksiklikleri

Gözaltı morluk ve torbaları bu sebepler arasından en yaygın olarak yorgunluk halinden dolayı görülür. Uykudan uyanıp banyoya gidildiğinde Gözaltlarında kötü görünen morluk ve torbaları görmek çok can sıkıcı bir durumdur. Gözaltında oluşan morluklar çok özel bir tedavi gerektirmezler. Ancak iyileştirici etki gösteren losyon ve maskeler ile tedavi edilmediklerinde daha rahatsız edici görüntüye sebep olurlar.

 

Göz Altı Torbaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

Gözaltında oluşan morluk ve keseciklerin gidilmesine yardımcı olacak pek çok yöntem vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

  • Bol Su İçmek

 

Vücutta oluşan genel bir susuzluk halinden kaynaklanabilen morluk ve torbalar için su içmek çok etkili bir iyileştirici etkiye sahip olabilir. Çünkü vücutta oluşan her türlü şişlik bir bakıma vücudun tuz dengesinde yaşanan sorunlardan kaynaklanır. Bol su tüketimi ile tuz vücudun tuz oranı düzenlenmiş olur. Bol su içmenin yanı sıra vücudun su ihtiyacını artıracak kahve ve çay gibi gıdaların tüketiminden de kaçınmak gerekir.

 

  • Gözler Soğuk Uygulaması İle Rahatlatılır

 

Gözaltında oluşan şişliklerin tedavisinde son derece etkili olan bir yöntem de soğuk uygulanmasıdır. Olgunlaşmış ve dolapta bekletilen bir adet salatalık kalın dilimler şeklinde doğranıp şişlik olan gözlerin üzerinde bekletilirse şişliklerin indiği görülecektir. Bu tarz soğuk uygulamaları için ille de salatalık kullanmak gerekmiyor. Patates, sallama poşet çayı gibi ürünler de kullanılabilir.

 

  • Çay Maskesi Uygulamak Göz Altı Sorunlarında Yardımcı Olur

 

İster poşet çay olsun ister demleme çay olsun fark etmeksizin sorun olan gözün üzerine soğutulmuş halde bir müddet bekletilir ise şişliklerde gözle görünür oranda azalma olur.

 

  • Kapatıcı Ürünler 

 

Tüm bu yöntemleri yapmaya vakit bulamayanlar kapatıcı makyaj ürünleri kullanarak gözaltı morluk ve kesecikleri için geçici bir çözüm bulabilirler. Kapatıcı ürün satın alırken ten rengi ile en uyumlu olanın seçilmesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde morlukların oluşturduğu kötü görünüme cilt tonu eşitsizliği de eklenerek daha kötü bir görünüme sebep olabilirler.

 

Güzelliğine düşkün insanlar asırlardır pek çok güzellik formülü denemişlerledir. Özellikle de güzelliğin ve zarafetin ilk göze çarpan bölgesi olan yüz ve yüz çevresinin bakımına çok önem vermişlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.