Selülitlerden Nasıl Kurtuluruz

0 16

Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Güzellik ve görünüme gölge düşüren bir sorundur. Ortaçağlarda kadınlar selülitlerinin görünmesinden asla rahatsız olmazken günümüzde bu durumdan korkan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bu durumda bu kötü görüntüden kurtulmak için tıbbi yardım da alabilirsiniz, şifalı bitkilerin gücünden de faydalanabilirsiniz.

Selülit kâbusundan kurtulmanın ilk adımı olarak tuzu en aza indirin. Yiyeceklerinizde tuz yerine baharat veya limon suyu kullanın. Doymuş yağ ve karbonhidrat alımını minimumda yapın. Protein bakımından zengin gıdaları tercih edin. Vücudunuzda bulunan fazla suyu atmak için kırmızı turp, maydanoz, kereviz ve çilek tüketin. Alkol ve sigarayı mutlaka bırakın. Günde en az 2 litre su tüketin. Sıvı ihtiyacınızı asla kahve, çay ve kola gibi selülitlere neden olan içeceklerinden karşılamayın. Yeterli miktarda vitamin alın.

E ve A vitaminleri cildin düzgün olmasını sağlar. Magnezyum, metabolizmanın çalışmasını hızlandırır. Fosfor ve silisyum ise dokuların kuvvetlenmesine yardımcı olur. Yapay olan bütün besin maddelerinden uzak durun. Bol miktarda sebze ve meyve tüketin. Özellikle de koyu renkli sebzeleri ve meyveleri tercih edin. Meyvelerinizi yemekten en az 2 saat sonra tüketin. Şekeri hayatınızdan çıkartın. Tatlılardan uzak kalın. Günlük gıdanızın büyük bir kısmı sebze, meyve ve baklagillerden oluşsun. Diğer kalan az bölüm ise hayvansal gıdalardan oluşsun. Peynir tüketirken dil peyniri hariç bütün peynirleri suya bastırdıktan sonra tüketin.

Hafta da en az 2 defa balık tüketin. Balıkta bulunan fosfor maddesi dokuların kuvvetlenmesine yardımcı olmaktadır. Her gün maydanoz, kereviz, lahana ve enginar tüketin. Yemeklerinizde kızartmalara yer vermeyin. Onların yerine haşlama ve buğulamayı tercih edin. Dışarıda özellikle yaz aylarında fazla güneşte kalmamaya özen gösterin. Koruyucu olarak yüksek faktörlü kremleri tercih edin. Tüm bu önerilere ek olarak en güzel davranış düzenli olarak spor aktivitesi yapmaktır. Yürüyün, yüzün, bisiklete binin ve dans edin.

Selülit günümüzde korkulacak bir kâbus olmaktan çıkmıştır. Yaşam tarzımıza ve beslenmemize dikkat ettiğimiz sürece ekstra herhangi bir şey yapmamıza gerek kalmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.