Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu

0 30

Soğuk havaların yaşamımıza kattığı bir sorunda cildimizde oluşan kuruluk ve gerilmelerdir. Eğer bu dönemlerde cildinizde kuruluk, gerginlik, ve kaşıntı gözlemliyorsanız sebebi rüzgarlı ve soğuk havalardır. Gerekli önlemler alınmazsa ciltte büyük tahrişler meydana gelecek, tedavi süreci uzayacaktır.

 

Cildinizin gerildiğini hissediyorsanız…

 

Yazın güneşli yüzünün bitmeye başlamasıyla beraber cildinizin nem oranı hızla düşmeye başlayacak, matlaşma, cansızlık ve lekelenmeler yerini alacaktır. Derinin sebum denen cilt yağının azalıp dengesizleşmesi cilt kuruluğunu beraberinde getirecektir. Soğuk ve rüzgarlı hava da bu kuruluk daha büyük sorunlarla karşımıza çıkaracaktır. Vücut aşırı su ve nem kaybederse cildin üstünde bulunan koruma tabakası kalkarak kuruluk maksimum seviyeye ulaşacaktır. Bu durumda yapılacak en iyi çözüm dermatoloji uzmanına danışarak nemlendirme konusunda profesyonel destek almak olacaktır.

 

Yaz- kış nemlendiricisi ayrı olmalı

 

Her cilt için aynı olmasa da genel olarak yaz aylarında hafif, yağlandırmayan ve su bazlı nemlendiriciler tercih edilmelidir. Kış aylarının getireceği kuruluk için mineral ve vitamin bakımından zengin formüllü nemlendiriciler kullanılmalıdır. Yağlı ve kuru ciltler için bu nemlendirici çeşitleri ve kullanılacakları oranlar farklıdır bunu göz önünde bulundurursak çözümleri daha kolay sağlayabiliriz. Kışın güneşle daha az karşılaşsak da kullanacağımız ürünlerde güneş koruma özelliğinin de bulunmasını tercih etmeliyiz.

 

Nem maskesi yapmak isterken cildinizi daha çok kurutmayın

 

Birçok konuda olduğu gibi cilde uygulanacak karışımlar için arkadaş tavsiyesi, internetten yayılan formülleri uygulamaya çalışmaktayız. Burada kimyasal olmadan kullandığımız besinle hazırlanan maskelerin bile cildin nem dengesi üzerinde alerjik reaksiyonlara, aşırı yağlanma veya çok fazla kuruluğa neden olarak hali hazırdaki durumunuzdan daha da güç durumlarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Kendi kendine maske uygulamalarında da kalitesini kanıtlamış ürünlerden faydalanmalıdır. Ama en başarılı sonuca uzman kontrolünde hasta öyküsü dinlenerek ulaşılabilir. Dermatoloji uzmanının belirlediği tedavi yöntemi uygulanırsa bulunan çözüm daha sorunsuz elde edilebilir.

 

Modern yöntemlerle cildinize nem ve ışıltı katabilirsiniz

 

Cilt bakımının faydaları saymakla bitmez. Cildin nefes alması, temizlenmesi ve nem oranının dengelenmesi için gelinen teknolojik noktadan faydalanmak cilt sağlığı için çok önemlidir. Uygulanan nemlendiriciler dışarıdan bu şekilde desteklenirse pırıl pırıl tertemiz bir cilde kavuşulur. Yüz, boyun, dekolte başta olmak üzere nemi ve elastik yapısında sorunlar olan cilde, cilt dokusuna uygulanabilen temizleme, yenileme ve nemlendirme uygulanarak vakumlama sisteminin kullanıldığı, cildi de doyurarak yapılacak işlemler güvenle uygulanabilir. Bu yöntemle kısa sürede hiçbir olumsuz etki ve da morluk, ödem, kızarıklık olmadan ciltte derinlemesine bakım sağlanabilir.

 

Soğuk havaların yaşamımıza kattığı bir sorunda cildimizde oluşan kuruluk ve gerilmelerdir. Eğer bu dönemlerde cildinizde kuruluk, gerginlik, ve kaşıntı gözlemliyorsanız sebebi rüzgarlı ve soğuk havalardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.