Perineoplasti

0 58

Perinoplasti ameliyatı Perinoplasti perineal alanı onarımı için kullanılan bir terimdir Vajinal ve anal açıklık arasında vajinal arka duvarını desteklemesine destek olur. Perine, doğum sırasında  yırtıklar ile sıklıkla yıkıma uğrayan bir bölgedir. Birtakım hususlarda vajinanın arka duvarı onarımı sırasında perineal destek vermek için vajinal açıklığı daraltmak İçin vajina arka duvarı ile beraber bu alanın onarılması gerekli görülebilmektedir.

İlgili Link : Genital Beyazlatma

Perineoplasti Neden Yapılır?

 

Ameliyatın amacı vajinada oluşan gevşeklik belirtilerini azaltmak ve bağırsak fonksiyonunu tedavi etmektir. Lokal anestezi genel anestezi veya sedasyonla altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Amaç vajinal Bölgedeki aşırı derinin giderilmesi İçin minik dudakların fazla olan bölümünün çıkarılıp geri kalan dokunun düzgün bir şekilde kapatılmasıdır. Perine  normal şikâyetler olabiliyor.

 

Perineoplasti  Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 


Ameliyat sonrası kabızlık, ıkınma, öksürme, ağır kaldırma benzer biçimde vajinaya baskı  yapabilecek ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Cinsel ilişkiye girmeniz için yaklaşık olarak kırk gün kadar beklemeniz gerekir. Perineoplasti ameliyatı deneyimli eller tarafınca yapmıştır Komplikasyon oranları son aşama azdır.

 

Ameliyat sonrası öksürme, ağır kaldırma,  ıkınma, benzer biçimde vajinaya tazyik yapabilecek ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Cinsel ilişkiye girmeniz için yaklaşık olarak 1 ay kadar beklemeniz gerekir. Perineoplasti Ameliyatı deneyimli eller tarafınca yapmıştır Komplikasyon oranları son aşama azdır.

 

Ameliyat sonrası kabızlık, ıkınma, öksürme, ağır kaldırma benzer biçimde vajinaya baskı  yapabilecek ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Cinsel ilişkiye girmeniz için yaklaşık olarak kırk gün kadar beklemeniz gerekir. Perineoplasti ameliyatı deneyimli eller tarafınca yapmıştır komplikasyon oranları son derece azdır.

 

Rinoplasti

 

Doğumda dudaklar ile epizyotomi doğum kesisi doğru bir şekilde onarılmazsa doğum sonrası tedavi edilmediğinde dışkı kaçırmalara neden olabilir.Doğum izleri Prinoplasti ile birlikte uygulanacak perine yırtığı estetiği (Rinoplasti) yapılır.

Ameliyatın amacı vajinada oluşan gevşeklik belirtilerini azaltmak ve bağırsak fonksiyonunu tedavi etmektir. Lokal anestezi genel anestezi veya sedasyonla altında gerçekleştirilen bir ameliyattır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.